Uncategorized

Festiwal Win anno domini 2016

XIV Festiwal Win Węgierskich im Portiusa 19- 21 sierpnia 2016 r.

Witajcie Kochani !
Zapraszamy na kolejny, czternasty już Festiwal Win Węgierskich im. Portiusa w Krośnie, który odbędzie się w dniach 19-21 sierpnia 2016.
Jesteśmy pewni, że znów spotkamy się w cudownej atmosferze krośnieńskiej starówki. Znów będziemy wspólnie bawić się i śmiać z dawno niewidzianymi przyjaciółmi. Odwiedzający Krosno turyści znajdą tu serdeczną atmosferę i doświadczą naszej gościnności, a węgierskie wspaniałe wina nie pozwolą nikomu pozostać obojętnym na nasze starania. Zapraszamy również na Dni Węgierskie w Antykwariacie Zbigniewa Oprządka , gdzie będzie wystawa „ Węgry na starej pocztówce” i kiermasz literatury węgierskiej a w niedzielę 21 sierpnia odbędzie się 12 międzynarodowy bieg uliczny „ O skarb Portiusa ”.

Oprócz wszystkich wydarzeń na Rynku, zapraszamy również na uroczyste degustacje win węgierskich w budynku Centrum Dziedzictwa Szkła. Przygotowujemy także konkursy, w których wygrać będzie można butelkę wina oraz wejściówki.
Nowością na festiwalu będzie elegancka kolacja komentowana w restauracji Naftaya w Hotelu Nafta Krosno. Wydarzenie dla wymagających.
Umawiajcie się ze znajomymi ! zapraszajcie rodzinę bo to najlepsza w ciągu roku okazja na niezapomniane spotkanie w Krośnie.
Wydarzenie jest organizowane w ramach Roku Kultury Węgierskiej 2016/2017 dzięki wsparciu Ministerstwa Zasobów Ludzkich Węgier oraz Instytutu Balassiego.

SERDECZNIE ZAPRASZAM !
Zbigniew Ungeheuer
Prezes Stowarzyszenia Portius

Zapraszamy do zapoznania się z programem festiwalu
Program festiwalu »