Uncategorized

Zajazd, Hotel i Ośrodek Kultury Rymanowa „Jaś Wędrowniczek” ma 5 lat

Zajazd, Hotel i Ośrodek Kultury Rymanowa „Jaś Wędrowniczek” ma 5 lat

Minęło już pięć lat, kiedy 18 marca 2006 roku miałem zaszczyt jako Prezes Stowarzyszenia Portius otwierać ten niezwykły obiekt w Rymanowie. Dzisiaj po tych latach „Jaś Wędrowniczek” to instytucja znana na Podkarpaciu.

Tymi słowami Zbigniew Ungeheuer przywitał zebranych gości na uroczystym pięcioleciu „Jasia Wędrowniczka”. Na uroczyste otwarcie zostali zaproszeni członkowie Stowarzyszenia Portius oraz zaprzyjaźnieni z właścicielami znajomi z kraju i za granicy. Rodzina Państwa Szepieńców, właścicieli „Jasia Wędrowniczka”, otrzymała od nas na pamiątkę tego wydarzenia duże trwałe zdjęcie węgierskiego winiarza i fotografika Zsolta Tatraia przedstawiające winnicę przy zachodzie słońca i na odwrocie limeryk następującej treści:

Raz Jan Szepieniec siadł do stoliczka
I krzyknął głośno: Chcę Wędrowniczka!

Po pięciu latach ma sto stolików
I całą rzeszę swych zwolenników

Tańczmy więc wszyscy niech gra muzyczka

Nasz kolega ze stowarzyszenia, malarz Wołodymyr Romaniw, podarował Janowi Szepieńcowi karykaturę przedstawiającą jego jako amerykańskiego cowboy’a. Obydwa te prezenty wiszą już na ścianie w głównej restauracji. Po uroczystym otwarciu bawiono się przy muzyce, zakąskach, tańcach i napitkach wszelakich do białego rana.